Fogadási típusok

Betting types

Az MAXBET ügyfelei többféle fogadási lehetőség közül is választhatnak. Az alábbiakban felsoroljuk az MAXBET által kínált lehetőségeket, és röviden be is mutatjuk azokat.
Végkimenetel – Végkimenetel típusú fogadás esetén egy adott esemény győztesére fogadhatunk (ami lehet egy verseny, játék, vagy bajnokság is). A végkimenetel ebben az esetben azt a helyet jelenti, amelyet az adott csapat az adott eseményen elért (versenyen, játszmában, vagy bajnokságon). A fizetős helyek számát a fogadás nevében adják meg.
Moneyline – Moneyline fogadás esetén arra fogadhatunk, hogy az egyik csapat legyőzi a másikat egy adott eseményen. Mérkőzéstípusonként eltérhetnek a Moneyline fogadások szabályai.
Hendikep (HDP) – Hendikep típusú fogadásnál az egyik csapat egy virtuális előnnyel kezdi a mérkőzést (mintha már a mérkőzés előtt találatokat szereztek volna). A győztes az a csapat, amelynek a játék végén magasabb a pontszáma a hendikep értékével korrigálva. Ha az ázsiai hendikep rendszerű fogadásra kíváncsi, kérjük nézze át az arról szóló ismertetőnket is.
Felett/Alatt (OU) – A felett/alatt típusú fogadásoknál arra fogadhat, hogy a játékban megszerzett eredmények elérnek-e egy adott számot (gólokat, menetek számát, stb.) egy adott mérkőzésen. Ha meghaladja, akkor az eredmény Felett, ha nem haladja meg, akkor az eredmény Alatt.
Páratlan/Páros (OE) – Páratlan/Páros típusú fogadás esetén arra fogadhat, hogy a pontok (gólok, menetek, stb.) száma páros vagy páratlan számú lesz-e.
Gyűjtő fogadások – Gyűjtő fogadások esetében minimum két mérkőzésre fogadhatunk egyszerre. A fogadás akkor sikeres, ha mindegyik eseményt helyesen tippelte meg. Ha egy (vagy több) eseményt nem sikerült eltalálnia, akkor a gyűjtő fogadás is vesztesnek minősül.

Hozzonlétre MAXBET fiókot

Labdarúgás (Futball) fogadási típusok

Az MAXBET sokféle fogadási típust kínál, főként a labdarúgás (futball) tekintetében. Ebben a részben felsoroljuk, hogy milyen típusú fogadásokat köthet, valamint röviden be is mutatjuk azokat.

1 × 2 – 1 × 2 fogadás esetén egy adott mérkőzés háromféle kimenetének egyikére fogadhat. Az 1 jelenti azt a csapatot, amely a mérkőzés nevében először van említve (ez általában a hazai csapat); az X jelenti a döntetlent; a 2 pedig a másodikként megjelölt csapatot jelenti (ez általában a vendégcsapat).
Pontos eredmény – Pontos eredmény típusú fogadás esetén a mérkőzés pontos végeredményére köthet fogadást.
Gólok száma – A mérkőzésen szerzett gólok számának pontos összegére fogadhat.
Félidő/Végeredmény (HT.FT) – Ennél a fogadástípusnál egyszerre köt fogadást a félidei és a mérkőzés végi eredményre (a hosszabbítás nem számít). A H jelenti az elsőként említett csapatot (ez általában a hazai csapat); D jelenti a döntetlent, az A pedig a másodikként említett csapatot jelenti (ez általában a vendégcsapat). Például, az AH azt jelent, hogy a másodikként említett csapat (Away) fog vezetni a félidőben, de az elsőként említett csapat (Home) nyeri meg a mérkőzést.
Első gól/Utolsó gól – Első gól/Utolsó gól típusú fogadás esetén arra fogadhat, hogy melyik csapat szerzi az első és az utolsó gólt az adott mérkőzésen. A HF azt jelenti, hogy az elsőként említett (hazai) csapat szerzi az első gólt, míg a HL azt jelenti, hogy a hazai csapat szerzi az utolsó gólt. Ugyanígy, az AF azt jelenti, hogy a második (Away) csapat szerzi az első gólt, míg az AL azt jelenti, hogy a második csapat szerzi a második találatot. Az NG azt jelenti, hogy nem születik gól.
Melyik csapat kezdi a mérkőzést – Arra fogadhat, hogy melyik csapat kezdi meg a mérkőzést.
Összes hazai gól - Összes vendég gól – Ezek a fogadások az adott játéknapon lévő mérkőzéseken eső hazai illetve vendéggólok összegére vonatkoznak.
Választott csapat Felett/Alatt - Választott csapat Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a csapat góljainak száma eléri-e a megadott számot. Ha meghaladja, akkor az eredmény Felett, ha nem haladja meg, akkor az eredmény Alatt.
Szögletek

► Szögletek száma – Hendikep – Azt kell helyesen megtippelnie, hogy melyik csapat végez el több szögletrúgást a mérkőzésen, természetesen a hendikep értékével korrigálva.
► Szögletek száma – Felett/Alatt - Szögletek száma Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a mindkét csapat szögletrúgásainak száma összesen eléri-e a megadott számot. Ha meghaladja, akkor az eredmény Felett, ha nem haladja meg, akkor az eredmény Alatt.
► Első szöglet – Arra fogadhat, hogy melyik csapat végzi el az első szögletrúgást a mérkőzésen.
► Utolsó szöglet – Arra fogadhat, hogy melyik csapat végzi el az utolsó szögletrúgást a mérkőzésen.
Lapok száma – Arra fogadhat, hogy egy adott csapat hány lapot kap az adott mérkőzésen. A sárga lap egy pontot ér, a piros lap két pontot. Egy játékos egy mérkőzésen maximum 3 pontot kaphat.
► Lapok száma – Hendikep – Azt kell helyesen megtippelnie, hogy melyik csapat kap több lapot a mérkőzésen, természetesen a hendikep értékével korrigálva.
► Lapok száma – Felett/Alatt – Lapok száma Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a mindkét csapat lapjainak száma összesen eléri-e a megadott számot. Ha meghaladja, akkor az eredmény Felett, ha nem haladja meg, akkor az eredmény Alatt.
► Első lap – Arra fogadhat, hogy melyik csapat kapja az első lapot a mérkőzésen.
► Utolsó lap – Arra fogadhat, hogy melyik csapat kapja az utolsó lapot a mérkőzésen.
Les
► Lesek száma – Hendikep – Azt kell helyesen megtippelnie, hogy melyik csapat fut többször lesre a mérkőzésen, természetesen a hendikep értékével korrigálva.
► Lesek száma - Felett/Alatt – Lesek száma Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a mindkét csapat lesre futásának száma összesen eléri-e a megadott számot.
► Első les – Arra fogadhat, hogy melyik csapat játékosa vét elsőként a les szabály ellen a mérkőzésen.
► Utolsó les – Arra fogadhat, hogy melyik csapat játékosa vét utolsóként a les szabály ellen a mérkőzésen.
Csere
► Cserék száma – Hendikep – Azt kell helyesen megtippelnie, hogy melyik csapat végez el több játékos cserét a mérkőzésen, természetesen a hendikep értékével korrigálva.
► Cserék száma – Felett/Alatt – Cserék száma Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a mindkét csapat játékos cseréinek száma összesen eléri-e a megadott számot.
► Első csere – Arra fogadhat, hogy melyik csapat cserél játékost elsőként a mérkőzésen.
► Utolsó csere – Arra fogadhat, hogy melyik csapat cserél játékost utolsóként a mérkőzésen.
Nincs kapott gól – Arra fogadhat, hogy a csapat nem kap gólt a mérkőzésen.
Büntetők – A mérkőzés során megítélt és értékesített büntetőrúgások száma.
Büntetőrúgások – Arra fogadhat, hogy melyik csapat nyeri meg a büntetőpárbajt. Hendikepes fogadás esetén a hirtelen halálban bekövetkező gól is beleszámít az értékelésbe, nem csak a büntetők száma. Felett/Alatt típusú fogadásnál csak a hagyományos 10 büntetőrúgás számít bele az eredménybe, a hirtelen halál esete nem.

Fantázia mérkőzés – Fogadás olyan mérkőzésre, ahol a csapatok nem egymás ellen, hanem más csapatok ellen játszanak, és mindkét csapat esetében az általa rúgott gól számít.
15 perces Felett/Alatt (OU) – Arra fogadhat, hogy adott pontok száma (gólok, szögletrúgások, menetek, lapok, stb.) hogy alakul adott 15 perces periódus végén az adott mérkőzésen.
Szabadrúgások – Fogadás a közvetett és közvetlen szabadrúgások számára.
► Szabadrúgások száma – Hendikep – Azt kell helyesen megtippelnie, hogy melyik csapat végez el több szabadrúgást a mérkőzésen, természetesen a hendikep értékével korrigálva.
► Szabadrúgások száma – Felett/Alatt – Szabadrúgások száma Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a mindkét csapat szabadrúgásainak száma összesen eléri-e a megadott számot.
► Első szabadrúgás – Arra fogadhat, hogy melyik csapat végzi el az első szabadrúgást a mérkőzésen.
► Utolsó szabadrúgás – Arra fogadhat, hogy melyik csapat végzi el az utolsó szabadrúgást a mérkőzésen.
Gólok
► Gólok száma – Hendikep – Azt kell helyesen megtippelnie, hogy melyik csapat ér el több gólt a mérkőzésen, természetesen a hendikep értékével korrigálva.
► Gólok száma – Felett/Alatt – Gólok száma Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a mindkét csapat góljainak száma összesen eléri-e a megadott számot.
► Első gól – Arra fogadhat, hogy melyik csapat szerzi az első gólt a mérkőzésen.
► Utolsó gól – Arra fogadhat, hogy melyik csapat szerzi az utolsó gólt a mérkőzésen.
Bedobások
► Bedobások száma – Hendikep – Azt kell helyesen megtippelnie, hogy melyik csapat végez el több bedobást a mérkőzésen, természetesen a hendikep értékével korrigálva.
► Bedobások száma – Felett/Alatt – Bedobások száma Felett/Alatt típusú fogadás esetén arra fogad, hogy a mindkét csapat bedobásainak száma összesen eléri-e a megadott számot.
► Első bedobás – Arra fogadhat, hogy melyik csapat végzi el az első bedobást a mérkőzésen.
► Utolsó bedobás – Arra fogadhat, hogy melyik csapat végzi el az utolsó bedobást a mérkőzésen.
10 perces felett/alatt (OU) - Arra fogadhat, hogy adott pontok száma (gólok, szögletrúgások, menetek, lapok, stb.) hogy alakul adott 10 perces periódus végén az adott mérkőzésen.
Legtöbb gólt szerzők
► Legtöbb gólt szerző játékos – Végkimenetel
► Játékosok egymás elleni mérlege az összesített góllövőlistán
► Játékosok egymás elleni mérlege a góllövőlistán adott mérkőzésen
Hosszabbítás ideje a második félidő végén – Megtippelheti, hogy hány perc lesz a hosszabbítás a második félidő végén. Az időintervallum nullától hatnál több percig terjed.
Két esély
1 vagy × – Ha a mérkőzés a hazai csapat győzelmével vagy döntetlennel ér véget, akkor ez a tipp a nyerő.
× vagy 2 –Ha a mérkőzés a döntetlennel vagy a vendégcsapat győzelmével ér véget, akkor ez a tipp a nyerő.
1 vagy 2 – Ha a mérkőzés a hazai csapat győzelmével vagy a vendégcsapat győzelmével ér véget, akkor ez a tipp a nyerő.
Döntetlennél tét visszajár – Fogadás a mérkőzés győztesére, azonban döntetlen esetén a tét visszajár.
Mindkét/Valamelyik/Egyik csapat sem szerez gólt – Arra fogadhat, hogy mindkét csapat gólt szerez/az egyik csapat szerez csak gólt/egyik csapat sem szerez gólt.
GYŐZELEM KAPOTT GÓL NÉLKÜL – Arra fogadhat, hogy az adott csapat kapott gól nélkül szerez győzelmet. A hosszabbítás és a büntetőrúgások nem számítanak bele a végeredménybe.
GYŐZELEM AZ ADOTT FÉLIDŐBEN – Arra fogadhat, hogy a csapat megnyeri legalább az egyik félidőt a mérkőzésen.
GYŐZELEM MINDKÉT FÉLIDŐBEN - Arra fogadhat, hogy a csapat megnyeri mindkét félidőt a mérkőzésen.