Pinnacle Sports

Генерални информации:

Create an account
Pinnacle Sports
Насловна страна:
www.pinnaclesports.com
Јазици на веб страната:
Англиски, Шпански, Италијански, Германски, Француски, Полски, Шведски, Фински,Норвешки, Руски, Чешки, Португалски, Кинески, Јапонски, Еврејски, Тајландски
Компанија/легален формулар:
Pinnacle Sports Worldwide
Основана во:
1998
Судска власт:
Curacao, Netherlands Antilles

Контакт

Адреса:
Pinnacle Sports Head Office, Pater Euwensweg 31, Willemstad, Curaçao
E-mail поддршка:
csd@pinnaclesports.com
Јазици за поддршка:
Англиски, Шпански, Италијански, Германски, Шведски, Норвешки, Фински, Руски, Чешки, Кинески, Португалски, Тајландски, Еврејски
✓ 24h поддршка
✓ Достапно казино

За Pinnacle, даваме подарок или 0,1% од обемот доколку вашиот месечен (се смета по календарски месеци) обем изнесува или надминува 300.000 евра (или еквивалент на овој износ во други валути).

Вовед

Pinnacle Sports е многу почитуван букмејкер основан во 1998. Основана е и лиценцирана во Холандските Антили во Куракао. Компанијата се гордее со тоа што оперираат со најниските можни букмејкерски маргини, укажувајќи на тоа дека тие на обложувачите секогаш им ги нудат највисоките достапни коефициенти. Pinnacle не нудат бонус при ставањето на депозит, со тоа што високите граници и одличните коефициенти се доживотна награда за секој потрошувач кој го користи овој букмејкер. Pinnacle се смета за еден од најдоверливите букмејкери што оперираат на денешницава.

PINNACLE SPORTS & BET-IBC

Како што Pinnacle Sports велат, ние можеме на нашите потрошувачи да им ја понудиме можноста да отворат сметка за кладење на Pinnacle. Ако, поради некои причини, не можете дирекно да се регистрирате на Pinnacle, BET-IBC може да помогне во добивање на корисничка сметка во Евра. Додатно, ние можеме да отвориме Pinnacle agent сметки во Евра. Ве молиме да не контактирате за да се распрашате за оваа опција.
За да аплицирате за Pinnacle Sports сметка за кладење, се што треба да направите е да пополните формулар за да се пријавите. Додатна предност за нашите клиенти е можноста да се префрлаат парични средства помеѓу сметки отворени преку нас без доплонителни трошоци, со тоа што сметките треба да се во иста валута (девизниот курс се применува во случај на префрлање помеѓу сметки со различни валути).

Преглед

Страната на Pinnacle се прикажува на 17 различни јазици - Англиски, Шпански, Италијански, Германски, Француски, Полски, Шведски, Фински, Норвешки, Руски, Чешки, Португалски, Кинески (традиционален и поедноставен), Јапонски, Еврејски и Тајладски.
Портфолиото за кладење на букмејкерот вклучува маркети како што се фудбал, хокеј, разни боречки вештини, бејзбол, Американски фудбал, кошарка, тенис, голф, крикет, бадминтон, бокс, пикадо, ракомет, билијард, одбојка или ватерполо.
За клиентите кои бараат повеќе, имаме подготвено Специјална секција, каде што клиентите можат да се обложуваат на политички настани или да предвидуваат победници на покер турнирите. Понатака, Pinnacle има уникатна e-sports секција, која овозможува ставање облози на тунири за компјутерски игри, како на пример што е Starcraft 2 Global League.
Видови на обложување на Pinnacle Sportsсе класичното 1×2, хендикеп, totals, sides, moneylines, parlays/accumulators, teasers и специјални облози. Клиентите можат да ги гледаат коефициентите како децимали (на пр. 1.5) или како Американскиот (пр. -150) формат.
Минималниот облог преку Интернет не може да биде под 1$, додека пак облозите преку телефон можат да бидат од 100$. па нагоре.
Одделот за помош на клиентите може да се контактира само преку e-mail. Сепак, на сите пораки одговара квалифициран и повеќејазичен тим во најкраток можен период.
Pinnacle Sports поседува 128 бајтен комјутер за дешифрирање со заштита која им ја осигурува заштитата на податоците за клиентите и кој било финансиски трансакции. Исто така компанијата е посветена на одговорно кладење и освен што работи со познати огранизации како што се GamCare или Gamblers Anonymous, тие нудат опција за само-исклучување.

cellphone

PINNACLE SPORTS MOBILE

Букмејкерите нудат можност за пристапување на страната преку мобилна верзија, што им овозможува на обложувачите на ги ставаат своите облози брзо и лесно преку своите апарати. Мобилната платфорна лесно се навигира, брзо и оптимално за паметните телефони.

Верзијата за мобилни телефони содржи коефициенти од сите маркети, вклучувајќи ги и они во“живо”. Мобилната страна на Pinnacle Sports е достапна во сите јазици како и на целосната страна. Можете да пристапите на Pinnacle Sports преку вашиот мобилен телефон и автоматски се бидете префрлени на мобилата страна.
*За пристап од друг вид на апарати користете : www.pinnaclesports.com/m

Казино

Освен извонредната платформа за спортско обложување, компанијата оперира со online казино, каде што играчите можат да одберат помеѓу 11 различни автомат машини (едно линијски, повеќе линијски и напредни автомати), 6 видови на видео покер, 5 маси за покер игри, 4 игри на маса (бакара, рулет, craps и 2 варијации на рулет), два вида на blackjack и keno. Казиното исто така нуди High Stakes Room, во служба на потребите на клиентите кои играат на големо и овозможувајќи им да играат European/American рулет, blackjack, baccarat или craps на висок влог.
Сите казино игри се достапни дирекно од прозорецот на вашиот пребарувач и нема потреба од инсталирање на дополнителен софтвер. Лобито на Pinnacle Casino е наједноставно што може да биде, што овозможува лесна навигација и пристап кон која било игра.