Typy Zakładów

PL Typy Zakladowcałej gamy typów zakładów. Poniżej znajdziesz listę Użytkownicy MAXBET mają możliwość wybierania spośród opcji zakładów sportowych oferowanych przez MAXBET oraz ich krótkie opisy.

Outright – Zakłady outright oznaczają obstawianie zwycięzcy konkretnego spotkania (wyścigu, meczu, turnieju). Outright place to zakład na zawodnika / drużynę, która zajmie konkretne miejsce w turnieju, wyścigu czy meczu. Ilość płatnych miejsc jest zawsze wymieniona w tytule.
Moneyline – Moneyline to zakłady na wygraną drużyny lub zawodnika bez handicapu. Zasady zakładów moneyline różnią się w zależnośći od sportów.
Handicap (HDP) – Handicap oznacza zakład, gdzie jedna z drużyn / jeden z zawodników otrzymuje "wirtualną" przewagę (obejmując prowadzenie przed rozpoczęciem spotkania). Zwycięża drużyna/zawodnik, który uzyska więcej punktów po dodaniu handicapu do wyniku końcowego. Dokładne wyjaśnienie handicapów znajduję się w naszej sekcji Handicapy azjatyckie.
Over/Under (OU) – Over/Under to zakłady rozstrzygane na podstawie całkowitej liczby punktów po zakończeniu rozgrywek.  Jeżeli całkowita liczba punktów przekroczy kurs Over/Under pre-designated line, wynik to Over, podobnie mniejsza liczba punktów daje wynik Under.
Odd/Even (OE) – Zakłady Odd/Even stawiane są na to, czy całkowita liczbę punktów w danym spotkaniu będzie parzysta, czy nieparzysta.
Mix Parlays – Mix Parlay to kombinacja przynajmniej dwóch typów, postawionych jako jeden zakład. Zakład wygrywa, kiedy wszystkie typy są trafione a wypłata obliczana jest na podstawie wszystkich kursów. Jeżeli jeden (bądź więcej) typów przegrywa, cały zakład Parlay jest przegrany.

Typy zakładów na piłkę nożną

MAXBET udsostępnia wiele wariantów zakładów na piłkę nożną. Poniżej przedstawiamy listę opcji zakładów na piłkę nożną wraz z ich opisami.
1× 2 – Zakłady 1× 2 obejmują trzy możliwe wyniki spotkania. 1 oznacza pierwszą wymienioną drużynę (zazwyczaj drużynę gospodarzy);× oznacza remis, a 2 drużynę, która wymieniona jest druga (zazwyczaj drużynę gości).

Correct Score – Zakłady typu Correct Score stawiane są na konkretny wynik spotkania.
Total Goal – Zakłady Total Goal stawiane są na sumę wszystkich bramek zdobytych w trakcie meczu.
Half-time/Full-time (HT.FT) – Ten typ zakładów obejmuje zarówno połowę meczu, jak i jego całkowity czas (dodatkowy czas nie jest brany pod uwagę). H oznacza pierwszą wymienioną drużynę (zazwyczaj drużynę gospodarzy); D oznacza remis, a A drużynę, która wymieniona jest druga (zazwyczaj drużynę gości). Przykład: AH oznacza, że drużyna gości będzie prowadziła do połowy, ale po drugiej połowie drużyna gospodarzy obejmie prowadzenie.
First Goal/Last Goal – Zakłady First/Last Goal stawiane są na drużynę, która zdobędzie pierwszą / ostatnią bramkę podczas danego spotkania. HF oznacza, że pierwsza wymieniona drużyna (drużyna gospodarzy) zdobędzie pierwszą bramkę, a HL oznacza, że pierwsza drużyna zdobędzie ostatnią. Analogicznie, AF oznacza, że druga drużyna (drużyna gości) zdobędzie pierwszą bramkę, a AL, że druga drużyna zdobędzie ostatnią. NG oznacza brak zdobytych bramek w trakcie danego spotkania.
Which Team to Kick-Off – Zakłady Which Team to Kick-Off stawiane są na drużynę, która pierwsza wprowadzi piłkę do gry podczas danego meczu.
Home Team Total vs. Away Team Total – Zakłady stawiane na całkowitą liczbę bramek zdobytych przez drużynę gospodarzy kontra całkowitą liczbę bramek zdobytych przez drużynę gości podczas danego spotkania.
Single Team Over/Under - Single Team Over/Under to zakłady stawiane na całkowitą liczbę bramek zdobytych przez konkretną drużynę w konkretnym meczu. Jeżeli liczba przekroczy kurs OU, wynik uznany jest za Over, a w przypadku gdy będzie mniejszy - Under.
Corners
► Number of Corners - Handicap – Zakłady na drużynę, która odda najwięcej rzutów rożnych, obejmujące wszelkie handicapy.
► Number of Corners - Over/Under - Zakłady na całkowitą liczbę rzutów rożnych oddanych przez obie drużyny w trakcie meczu. Jeżeli liczba przekroczy kurs OU, wynik uznany jest za Over, a w przypadku gdy będzie mniejszy - Under.
► First Corner – Zakłady na drużynę, która odda pierwszy rzut rożny w meczu.
► Last Corner – Zakłady na drużynę, która odda pierwszy rzut rożny w meczu.
Total Bookings – Zakłady na całkowitą ilość kartek, którą otrzyma drużyna w trakcie meczu. Żółta kartka warta jest jeden punkt, a czerwona dwa. Maksymalna ilość punktów, jaką może otrzymać zawodnik w ciągu meczu wynosi trzy.
► Number of Total Bookings – Handicap – Zakłady na drużynę, która otrzyma najwięcej kartek w trakcie meczu, obejmujące wszelkie handicapy.
► Number of Total Bookings – Over/Under – Zakłady na całkowitą liczbę kartek, które otrzymają obie drużyny w trakcie meczu. Jeżeli ich liczba przekroczy kurs OU, wynik uznany jest za Over, a w przypadku gdy będzie mniejszy - Under.
► First Booking – Zakłady na drużynę, która pierwsza otrzyma żółtą lub czerwoną kartkę w trakcie meczu.
► Last Booking – Zakłady na drużynę, która ostatnia otrzyma żółtą lub czerwoną kartkę w trakcie meczu.
Offsides
► Number of Offside – Handicap – Zakłady na drużynę, która w meczu uzyska największą liczbę spalonych, obejmujące wszelkie handicapy.
► Over/Under – Zakłady na całkowitą ilość spalonych uzyskanych przez obie drużyny w trakcie meczu.
► First Offside – Zakłady na drużynę, która pierwsza znajdzie się w pozycji spalonej w trakcie meczu.
► Last Offside – Zakłady na drużynę, która ostatnia znajdzie się w pozycji spalonej w trakcie meczu.
Substitutions
► Number of Substitution – Handicap – Zakłady na drużynę, która w ciągu meczu najwięcej razy wymieni zawodnika, obejmujące wszelkie handicapy.
► Number of Substitution – Over/Under – Zakłady na całkowitą liczbę wymian zawodników w trakcie meczu.
► First Substitution – Zakłady na drużynę, która w trakcie spotkania pierwsza wymieni zawodnika.
► Last Substitution – Zakłady na drużynę, która w trakcie spotkania ostatnia wymieni zawodnika.
Clean Sheets – Zakłady na drużynę, która w trakcie meczu utrzyma czyste konto bramkarza.

Penalties – Zakłady na rzuty karne przyznane i oddane w trakcie meczu.
Penalty Shoot-outs – Zakłady na drużynę, która zdobędzie poprzez rzut karny zasądzony celem rozstrzygnięcia meczu. W handicapach liczą się wszystkie oddane rzuty, w tym w dogrywce. W zakładach over/under liczą się jedynie rzuty oddane zasądzone celem rozstrzygnięcia meczu, z wyłączeniem dogrywki.
Fantasy League – Zakłady na parowanie drużyn z różnych meczy.
15-Minute Over/Under (OU) – Zakłady rozstrzygane na podstawie całkowitej liczby punktów (goli, rzutów rożnych, kartek itd.) pod koniec każdej kolejnej 15 minuty spotkania.
Free Kick – Zakłady na rzuty wolne.
► Number of Free Kicks – Handicap – Zakłady na drużynę, która odda najwięcej rzutów wolnych w trakcie spotkania, obejmujące wszelkie handicapy.
► Number of Free Kicks – Over/Under – Zakłady na całkowitą ilość rzutów wolnych oddanych przez obie drużyny w trakcie meczu.
► First Free Kick – Zakłady na drużynę, która w trakcie spotkania pierwsza odda rzut wolny.
► Last Free Kick – Zakłady na drużynę, która w trakcie spotkania ostatnia odda rzut wolny.
Goal Kick
► Number of Goal Kicks – Handicap – Zakłady na drużynę, której bramkarz najwięcej razy wybije piłkę z pola bramkowego, obejmujące wszelkie handicapy.
► Number of Goal Kicks – Over/Under – Zakłady na całkowitą liczbę wybić piłki z pola bramkowego przez bramkarzy obu drużyn.
► First Goal Kick – Zakłady na drużynę, której bramkarz pierwszy wybije piłkę z pola bramkowego.
► Last Goal Kick – Zakłady na drużynę, której bramkarz ostatni wybije piłkę z pola bramkowego.
Throw-in
► Number of Throw-ins – Handicap – Zakłady na drużynę, która najwięcej razy wrzuci piłkę z autu, obejmujące wszelkie handicapy.
► Number of Throw-ins – Over/Under – Zakłady na całkowitą liczbę wrzutów piłki z autu obu drużyn.
► First Throw-in – Zakłady na drużynę, która pierwsza wrzuci piłkę z autu podczas meczu.
► Last Throw-in – Zakłady na drużynę, która ostatnia wrzuci piłkę z autu podczas meczu.
10 Minutes Over/Under (OU) - Zakłady rozstrzygane na podstawie całkowitej liczby punktów (goli, rzutów rożnych, kartek itd.) pod koniec każdej kolejnej 10 minuty spotkania.
Top Goal Scorer - Zakłady na zdobywcę największej liczby bramek
► Top Goal Scorer - Outright
► Players Head to Head Tournament Top Goal Scorer
► Players Head to Head Match Top Goal Scorer
Injury Time Awarded at the End of 2nd Half –  Zakłady na czas dodatkowy przyznany pod koniec drugiej połowy meczu, od zera do 6 i więcej mnut.
Double Chance
1 albo X – Zakład wygrany w przypadku zwycięstwa drużyny gospodarzy lub remisu.
X albo 2 – Zakład wygrany w przypadku zwycięstwa drużyny gości lub remisu.
1 albo 2 – Zakład wygrany w przypadku zwycięstwa drużyny gości lub gospodarzy.
Draw no bet – Zakłady na drużynę, która wygra mecz. W przypadku remisu zwrot stawki zakładu.
Both/One/Neither to Score – Zakłady na zdobycie punktów przez jedną/obie lub żadną z drużyn.
TO WIN TO NIL – Zakłady na drużynę, która wygra mecz bez bramki po czasie, z wyłączeniem czasu dodatkowego i dogrywki.
TO WIN EITHER HALF – Zakłady na drużynę, która zdobędzie więcej bramek podczas pierwszej lub drugiej połowy.
TO WIN BOTH HALVES - Zakłady na drużynę która zdobędzie więcej bramek podczas obu połówek meczu.
Highest Scoring Team - Zakłady na drużynę która zdobędzie najwięcej bramek.