BOOKMAKERS

Betfair Преглед

Генерални информации:

Create an account
Почетна Страница:
www.betfair.com
Јазици на Веб-страната:
Англиски, Дански, Германски, Грчки, Шпански, Италијански, Португалски, Руски, Шведски.
Компанија / правен формулар:
Betfair Group Limited.
Основана во:
2000
Јурисдикција:
Gibraltar
Контакт

Адреса:
Waterfront, Hammersmith Embankment,
Chancellors Road, London, England,
W6 9HP, United Kingdom
Поддршка преку Е-пошта
info@betfair.com
Јазици за поддршка:
Англиски, Германски, Руски,
Португалски, Грчки, Шпански,
Италијански, Дански, Шведски, Бугарски
✓ 24-часовна поддршка
✓ Казино достапно
✓ Покер достапен

Вовед

Betfair е најголемата онлајн берза за обложување во светот. Од нејзиното лансирање во 2000-та година, компанијата има дадена една нова димензија на спортското онлајн обложување, овозможувајќи им на играчите да изберат сами свои коефициенти и да влијаат на ликвидноста на пазарите. Она што навистина го издвојува Betfair од другите оператори е "против (lay)" опцијата која им овозможува на клиентите за да се обложуваат против нешто да се случи. Betfair има повеќе од четири милиони регистрирани корисници и повеќе од 950.000 активни клиенти. Во 2011 година, компанијата го пресели своето работење од Велика Британија на Гибралтар и со тоа станаа регулирани од страна на Комесарот за Коцкање на Гибралтар.

Преглед

Betfair се справува со повеќе од седум милиони трансакции секој ден, со 99,9% од нив завршени за помалку од една секунда. Ако ја ставиме оваа бројка во перспектива, сите европски берзи заедно дневно процесираат помалку операции при тргување. Откако еднаш ќе научите како Betfair функционира, можете да направите многу пари на него. Ако никогаш досега не сте се користеле берза за обложување, преминувањето од традиционални букмејкери кон ова може да ви се чини малку незгодно, но она што Betfair го нуди не е воопшто сложен концепт. Само е поразличен, но и како и сè што е ново, потребно е малку време за да го совладате. Откако ќе сфатите дека Betfair е само пазар каде што луѓето се обложуваат на работите да се случат или да не се случат, сè си доаѓа на свое место. Тука можете да ги поддржите Вашите омилени тимови и играчи, исто како и во нормалните обложувалници, но можете исто така и да се обложите против одреден исход. Може да се обложите против (lay) фудбалски тимови, коњи, или било кој друг спортски настан. Но, има дури и повеќе:Betfair коефициентите се докажани дека се за 20% подобри од оние во нормалните обложувалници.

На Betfair сите облози треба да бидат израмнети пред тие да бидат прифатени. Со други зборови, секој облог мора да има лице кое ќе сака да го поддржи исходот (поддржувач) и некој со спротивно мислење, подготвен да се обложи против него and (спротиставен). Кога и двајцата играчи ќе се согласат на истиот коефициенти, облогот е израмнет.

Да ги погледнеме уште подетално против (lay) облозите. Обложување против нешто да не се случи се чини многу полесно. На пример, може да се постават облози против Рафаел Надал да победи на Вимблдон, и се што треба е тој да изгуби на еден од 7-те потенцијални натпревари. Меѓутоа, ако Надал победи и земе трофеј, ќе мора да го му ја исплатите добивката на спротиставениот обложувач.

Откако ќе ги научите основите, стотици пазари за обложување чекаат на Вас. Betfair Ви нуди голем избор на спортови вклучувајќи ги и популарните фудбал, тенис, трки со коњи, кошарка, Американски спортови, Американски правила и многу други. За ентузијасти за обложување во живо, Betfair обезбедува незаменливо обложување во тек на игра искуство, со ексклузивна опција за “ Исплата ”. Ако шансите се сменат на Ваша страна, може да остварите профит само со само едно кликнување. Betfair ви ги нуди сите алатки потребни за да ја направите вистинската одлука, вклучувајќи професионален увид од спортските легенди како Lee Dixon, Michael Vaughn и Will Greenwood, како и спортска статистика од OPTA, водечката во светот компанија за податоци.
Настрана од спортските книги и берзи за обложување, Betfair нуди и трговско искуство. Со цел да имате успешена трговска активност, Betfair донесува на своите клиенти широк спектар на софтвери.

Тие се наведени подолу: BetAngel, BetEngine, BfBotManager, GeeksToy, BetTrader, Betting Assistant, BetMover, Bfexplorer PRO, Bf Bot Manager, BotBeetle, Bet Commando, BetexTrader, Betpractice Score Grid for football, Bet Angel Trader, BetOnDroid, Bet-Droid, Bet Mover, BetBotPro, BBSchedule, BetDriver, Betfair Results Service (beta), Betfair Historical Data, Bet Selector, Bet Angel Basic, Betex Trader, BetSelector, Bet-Angel Professional, BotPractice Score Grid for football, DataForm PRO, Grey Horse Bot, Exchange betting for iPhone, Fairbot, FracSoft Historical Data Service, KH4 Sports Traders, MarketFeeder Pro, MT3, RebelBetting, Sports betting for iPhone and iPad, Time Machine for Market feeder Pro, Traderline, Traderline for iOS, Traderline for Android, Timeform data, Traderline for iOPS, XC-EPOS, XSS-EPOS.

ЗАБРАНА ЗА ДРЖАВИ

Заради повеќе причини, Betfair.com не дозволува отварање на сметки од некои држави. Листата на овие држави е подолу:

  • Авганистан, Алжир, Ангола, Чешка, Австрија, Белгија, Брунеи, Канада, Кина, Кипар, Франција, Германија, Гренланд, Гвајана, Хонг Конг, Иран, Ирак, Израел, Италија, Грција, Кувајт, Лаос, Либија, Мјанмар, Намибија, Северна Кореја, Папуа Нова Гвинеја, Португалија, Полска, Сингапур, Словенија, Шпанија, Јужна Африка, Судан, Сирија, Турција, Уганда, САД, Јемен, Зимбабве
  • Француските територии на Гвадалупе, Мартиник, Француска Гвајана, Реинион, Мајот, Сент Бартелеми, Сент Мартин и Сент Пјер и Микелон
  • Ограничувањето се однесува и на сите територии на САД со исклучок на брендираниот Betfair бизнис во Њу Џерси. Следниве се сметаат за територии на САД: Американска Самоа, Бејкер Ајленд, Гвам, Хауленд Ајленд, Џарвис Ајленд, Џонстон Атол, Кингменов гребен, Мидвејски острови, Наваса Ајленд, Северни Маријански острови, Палмирски Атол, Порторико, Девствени острови, Вејк Ајленд

Исплата

Минималниот облог на Betfair е 2 Евра. Не постои максималната граница при обложувањето. Бидејќи Betfair не е традиционален букмејкер, туку берза за обложување, сите Ваши добивки се подложни на наплата на провизија од нив. Контактирајте го нашиот тим за поддршка преку чат во живо или преку Скајпза повеќе информации за тоа како да добиете профил со примамлива провизија преку агент на Betfair.
Betfair нуди сеопфатен дел со Најчесто Поставувани Прашања на својата веб-страница, кој вклучува образовни статии и видеа.

betfair-mobile

Betfair Мобил

Betfair е достапна на мобилни уреди и таблети. Сега, може да се обложувате и додека сте во движење со едноставно преземање на целосно безбедната Betfair апликација апсолутно бесплатно. Betfair има специјални апликации за Андроид, iPhone, iPad и Блекбери, но на овој сајт можете да пристапите од скоро секој телефон на кој има интернет. Со обложување преку мобилен можете да поставите облози за или против, облози во игра, да ги смените и да го откажете Вашите облози, па дури и да побарате исплата. Ова исто така функционира и за клиентите кои ги имаат отворено своите профили преку застапник на Betfair.

Останати производи

Покрај својата водечка берза за обложување, портфолиото на Betfair за обложувања вклучува производи како што се фиксните спортски коефициенти кои се всушност исти на традиционалните видови на обложување. Тука може да поставите рани облози, без да чекате тие да пораснат на берзата, и секако без провизија на победничките облози.
Betfair, исто така, нуди нај модерно онлајн казино со повеќе од 180 игри достапни за играње. Поддржано од лидерот во оваа индустрија, Playtech, казиното гарантира ултимативно искуство при играњето преку нивните класични игри со карти и игри на маса, но нуди исто така и модерни и забавни игри.
Друг висок0-квалитен производ е Betfair покер каде и рекреативни и покер играчи со висок обем на играње може да имаат корист од низа на промоции, награди и незаменливи програми за лојалност.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!