BOOKMAKERS

Факти за MAXBET

Основни податоци:

MAXBET (претходно позната како IBCbet) нуди широк спектар на полиња за обложување за сечиј буџет, за секој играч и за секој спорт кој ви се допаѓа.  Дополнително, на било кој   пазар кој го нудат, коефициентите се убедливо најдобрите! Во последниве години, тие го проширија својот опус  на операции преку соработка со локални претставници на различни земји кои можат да го користат неговото име на своите сајтови.

Корисниците на MAXBET можат да се обложуваат на: фудбал, кошарка, тенис, хокеј на мраз, ракомет, рагби, голф, пливање, атлетика, велосипедизам, бејзбол, билјард и МНОГУ ДРУГИ вклучително и трки на коњи или кучиња.  Најбитно од сѐ, сајтот (достапен на 8 јазици) има интерфејс кој е доволно едноставен за да можат да го користат и почетници и професионалци, со јасно дадени инструкции кои се лесни за следење. Доволно е брз за да ги прифати сите барања речиси веднаш и без воопшто да падне без претходно за тоа да ги извести своите клиенти.
Сепак, оваа азиска обложувалница не е само за обложување на спортови. Компанијата исто така ги нуди и најдобрите онлајн казина, каде клиентите можат да уживаат во најпознатите игри на маса или на апарати. Исто така можете да се определите и за секогаш популарните блек џек, рулет и Texas hold’em.

Ентузијастите за апарати можат да уживаат во неверојатниот асортиман на можности со феноменална графика и звучни ефекти. Штом се логирате на casino,  влегувате во главното лоби каде имате преку 40 опции за избор.

Она што ги прави навистина најдобри е нивното мото дека без оглед на тоа колку може да биде богато искуството на онлајн игрите, нема да биде комплетно без соодветен екипаж кој го одржува. Затоа, тимот за поддршка на  MAXBET е составен од професионалци, кои ви се достапни 24/7, подготвени да одговорат на секое ваше прашање на англиски и/или кинески. Тие се достапни преку меил, телефон или  Skype.

IBC-Bet

Компанија
Firstright Developments Limited

Адреса
P.O. Box 1488
Makati Central Office
1254 Makati City Manila
Philippines

Создадена во
2008

Домашна страна
www.maxbet.com

Јазици
Англиски, Италјански, Кинески, Класичен Кинески, Тајландски, Јапонски, Корејски

Преставништво
Филипини

Формат на Коефициенти
European (eg. 1.5), HK (Hong Kong odds, eg. 0.5000), MY (eg 0.500)

Валути
Долар, Евро

Минимален облог
$3

Максимален облог
Зависи од видот на облогот / настанот

Обложување преку Мобилен
smart.maxbet.com

Подршка

Телефон
+6324100800 Англиски, Кинески
+6324100899 Англиски, Кинески
+6327296606 Англиски, Кинески

е-маил: help@maxbet.com (Англиски, Кинески)

Skype корисничко име: maxcsd_member

Подршка достапна 24/7

Казино
Да

Покер Соби
Не

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!