BOOKMAKERS

Matchbook Преглед

Почетната страница:
www.matchbook.com
Јазици на веб-страницата:
Англиски, Кинески
Компанија:
Triplebet Limited
Основана:
2004
Јурисдикција:
Alderney Gambling Control Commission и Комисија за коцкање на Велика Британија
Категорија:
Берзи за Обложување
Минимален влог: $0.01
Провизија : 1% & 1.15% за клиенти од Велика Британија.
Формати на коефициентите:
ЕУ, Хонг Конг, индиски, малајски, САД
Мобилна верзија:
достапна и како Apple и како Android апликација
Земјите во кои не се нудат услугите:
Канада, САД, Франција, Шпанија

Контакт

Адреса:
Inchalla Le Val Alderney, GY9 3UL
Поддршка преку е-пошта:
accounts@matchbook.com
✓ Достапно Казино

Вовед

Matchbook е првенствено Берза. Ова е добра вест, бидејќи тоа значи дека самата обложувалница е тотално незаинтересирана дали Вие ќе победите или изгубите, бидејќи тие и во двата случаи ќе имаат скромен профит: можете да се обложувате колку што сакате, се додека има други обложувачи кои ќе парираат на тој износ од спротивна страна. Како и на сите берзи за обложување, овој бизнис модел го елиминира финансискиот ризик кој букмејкерите го имаат, па коефициентите се често подобри од оние што ги нудат традиционалните букмејкери.

Matchbook, еден од ретките ривали на Betfair, беше лансиран во 2004 година и е преземен во 2011 година од страна на група инвеститори со искуство и позадина во спортско обложување и во банкарскиот сектор во Велика Британија. Истиот имаше за цел да ги таргетира како професионалните играчи, така и редовните играчи кои се заинтересирани за Берзите . Моделот се стреми да понуди голема ликвидност, најдобрите коефициенти и најниски провизии на своите клиенти. Matchbook во моментов има само 1% провизија на профитот, што им дава на играчите многу подобра исплатливост од онаа што Betfair може да ја понуди. Matchbook, исто така нуди и онлајн Казино.

MATCHBOOK & BET-IBC

Matchbook има уникатен пристап и концепт; и ние исто така. Ние може да ви помогнеме во отворање на профил/сметка на Matchbook во Евра: главната поента е дека не се обложувате против куќата; наместо тоа, куќата само ве спојува со обложувачите кои сакаат да се обложат спротивно на она на што Вие сакате да се обложите. Споменатите 1% провизија се применува на добиениот износ доколку имате добитен облог, или на помалиот дел од влогот или потенцијалниот износ при победа, за облозите кои губат. Се што треба да направите, е онлајн да се пополни Формулар за Регистрација.

Преглед

Matchbook.com е берза за обложување, која нуди ниски провизии и мобилни апликации за обложување и за iPhone и за Android уреди. Matchbook е лиценциран во Alderney што значи ова е високо доверлива берза за обложување, каде што Вашите пари се сигурни и безбедни. Спортовите кои се понудени можеби се ограничени, но како што овој сајт добива повеќе играчи, ќе биде во можност да Ви понуди повеќе атрактивни коефициенти и опции. Јазиците на кои овој веб-сајт е достапен се: Англиски, Јапонски и Кинески.
Matchbook опфаќа голем број на спортови, вклучувајќи: Американски Фудбал: НФЛ и НЦAA; Австралиски Правила, Авто Трки: НАСКАР и Формула 1; Бејзбол, Кошарка: НБА, НЦAA и Меѓународни Натпревари; Бокс и Мешани Боречки Вештини, Крикет, Велосипедизам, Голф, Хокеј на мраз: НХЛ и КХЛ; Трки со Коњи, Рагби, Фудбал и Тенис.

Во зависност од сезоната и исто така од она што другите играчи ќе понудат за лични облози, достапните спортовите и пазари за обложување можат да варираат. Секогаш постојат големи настани за обложување кои се појавуваат, што значи дека има и голем број на добри понуди кои професионалните обложувачи можат да ги искористат. Така, во секој даден момент играчите може да најдат фудбалски, хокејски, кошаркарски, бокс или други големи настани како Светското првенство и Олимписките игри.

Казино

Вие исто така може да бидете заинтересирани за Казиното на Matchbook, кое нуди елегантна колекција од најпопуларните игри на маса.

Иако Matchbook.com е добро познат по своите Берзантски капацитети, широкиот спектар на игри на маса кои ги нуди, се добро обмислен избор на примамливи мали бонуси кон подоле наведените. Можете да изберете од листата на зависнички Блек Џек, Рулет, Бакарат и Покер игри. Достапни се Европски и Американски Рулет покрај Карибскиот и Pai Gow Покерот, додека најпримамливата игра на која треба да обрнете внимание е Прогресивниот Блек Џек каде што се имате шанса за добивка, дури и ако дилерот победи.
Казиното на Matchbook ви овозможува да се остварите колку можете повеќе од : Progressive Blackjack, European Roulette, American Roulette, Baccarat, Caribbean Poker, Pai Gow Poker, Deuces Wild, Jacks or Better, Touchdown, Break the Vault.

Заклучок

Тие едноставно спојуваат обложувачи, така да дејството е меѓу нив наместо да се обложуваат директно помеѓу себе, што значи дека тие се многу посигурни за исплаќања и повлекувања. Нивната цел да станат уште еден значаен играч во Европските и Азиските пазари за обложување, започнува со лансирањето на веб-сајт на повеќе јазици, заедно со мобилни апликации. Секој пат кога ќе ги прегледате карактеристиките на Matchbook, константно ќе пронајдете нешто подобрено. Слоганот на кој тие се фокусираат е иновација и тие продолжуваат да обезбедуваат платформа која е најдобра во својата класа, за да можат корисниците да имаат ултимативно онлајн искуство при играњето. Matchbook секако вреди да го проверите!

Слободно контактирајте не во случај да сакате да дознаете повеќе.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!