BOOKMAKERS

SBOBET Вовед

Генерални информации:

Насловна страна :
www.sbobet.com
aaa11111.5166.info
Јазици на веб страната:
Англиски, Германски, Шпански, Руски, Кинески
Компанија / правен формулар:
Celton Manx Ltd.
Основана во:
2003
Судска власт:
Isle of Man, Philippines
КОНТАКТ
Адреса:
49 Victoria Street, Douglas IM1 2LD, Isle of Man
Телефонска поддршка:
+44 1624 721960 Europe
+63 28563776 Asia
+63 27296516 Asia
E-mail поддршка:
support@sbobet.com
Јазици за поддршка:
Бурмански, Кинески, Англиски, Француски, Германски, Индонезијски, Португалски, Руски, Шпански, Виетнамски
✓ Live chat поддршка
✓ 24h поддршка
✓ Достапно казино

За SBOBET, добивате подарок или 0,1% од обртот, доколку вашиот месечен (се пресметува по календарски месеци) обрт достигне или надмине 300.000 евра (во еквивалент на други валути).

Вовед

SBOBET е еден од најпознатите Азијски букмејкери. Компанијата била основана 2003 со главен штаб и лиценцирана на Филинините. SBOBET ја доби наградата за Најдобар Азијски оператор на годината во 2009. Букмејкерот е специјализиран за Asian handicap и Over/Under кладење и се фокусира на фудбалот. Оваа компанија е исто препознатлива по тоа што го спонзорира познатиоат клуб од Англиската Премиер лига, West Ham United.

SBOBET и BET-IBC

Како што вели представникот на SBOBET, среќни сме што можеме да кажеме дека сега на нашите корисници можеме да има ја понудиме можноста за отварање SBOBET сметка за кладење преку BET-IBC. Сепак, единствената валута во која можеме да ги отвориме сметките на играчите на овој букмејкер е во Евра.

Ако сте заинтересирани за добивање на SBOBET сметка со BET-IBC како ваш агент, ве молиме да го пополните едноставниот формулар и набрзо ќе ги добиете информациите за логирање и плаќање. Додатна предност за клиентите на BET-IBC е можноста за префрлање средства помеѓу сите сметки за кладење отворени преку нас без дополнителна наплата, со тоа што сметките треба да се во иста валута ( девизниот курс на валутата се применува во случај на префрлање средства помеѓу сметки со различна валута).

Преглед

Веб страната за овој букмејкер е достапна на 5 различни јазици – Англиски, Германски, Шпански, Руски и Кинески.
SBOBET нуди широк спектар на спортови достапни за кладење, вклучувајќи фудбал, американски фудбал, бејзбол, хокеј на мраз, лакрос, тенис, бадминтон, пинг понг, голф, крикет, одбојка, ракомет, ватерполо, фудбал на плажа, футсал, билијард, снукер, рагби, моторни трки, пикадо, бокс, атлетика, велосипедизам и зимски спортови. Специјалните маркети вклучуваат настани од светот на забавата и финансиските маркети.
На сите SBOBET клиенти им е достапен спој од видови на кладење – можат да одберат од 1X2, Asian handicap, точен резултат (HT/FT), дупла шанса, first to start, mix parlay, moneyline, пар/непар, повеќе/помалки и period betting опции. Коефициентите можат да бидат прикажани во 4 различни формати – Европејски (децимален пр. 1.5), Хонг Конг (пр. 0.50), Индијски (пр. -1.50) или Малејзиски (пр. -0.25).
Минималниот влог не треба да биде помал од 10 единици во дадената валута и максимумот на сумата за кладење се одредува според спортот и видот на настанот. Нема лимит на максималната сума која може да ја освоите.
SBOBET ја цени приватноста на своите клиенти и ги вклучува сите потребни средства да ја осигура нивната сигурност. Веб страната е заштитена од 128 бајтна програма од VeriSign. Сигурноста на вашите лични информации и сите финансиски трансакции е гарантирана.
Одделот за помош на клиентите на SBOBET може да се контактира на повеќе начини. За да добиете помош од претставник на овој оддел, можете да пратите e-mail, користете ја оцијата за live chat, остварете повик преку телефон или контактирајте ги преку Skype. Повеќејазичен персонал ви е на услуга 24/7.
За да му овозможат средина за одговорно кладење на клиентот, компанијата работи со инструкции како што се тие на GamCare, Gambling Therapy и RGA (Remote Gambling Association). Исто така нудат опција за себе-исклучување за оние клиенти на кои можеби им треба помош во справување со своите навики.

cellphone

SBOBET Mobile

Веб страната на SBOBET Mobile е достапна во 3 различни верзии, со цел да се овозможи најдобро искуство за сите клиенти. SBOBET WAP е карактеризирана со едноставен уред кој поддржува текст и се препорачува како опција за постарите мобилни уреди.
SBOBET Mobile Web е посебно дизајниран и оптимизиран за новата генерација на паметни телефони и користи интуитивен, user-friendly интерфејс.
Конечно, трета опција е SBOBET Mobile iOS App дизајнирана за Apple iPhone и iPad, апликацијата се карактеризира со истата функционалност како и Mobile Web верзијата и може да се симне бесплатно од App Store.
Сите варијанти се достапни за регистрирани корисници на Англиски, поедноставен или традиционален Кинески, индонезијски, Виетнамски и Тајладски.

КАЗИНО

SBOBET не е платфрома само за спортско обложување. Во обид да им служат на сите потреби на клиентите, компанијата исто така оперира со онлајн казино и live казино, достапно на Англиски, Кинески, Корејски и Тајландски.
Играчите можат да одберат од асортиманот на класични игри како што е baccarat, blackjack варијанти, рулет, Sic Bo, автомат машини, бинго, видео кено и видео покер. Live казиното нуди игри во живо како што се live baccarat, roulette, Sic Bo и blackjack со професионални дилери во живо. Широкиот спектар на лимити за влог го прави ова казино добра разонода за аматери и професионални играчи. Оние помалку искусни играчи можат повеќето од игрите да ги испробаат со опцијата play for fun.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!