BOOKMAKERS

bet365 Преглед

Вовед

Отворете bet365 сметкаBet365 е уште еден, исто како William Hill, букмејкер базиран во В. Британија кој може да се смета за еден од најголемите на пазарот. Со 10 годишна историја, bet365 успеа да прерасне од едноставен букмејкер до компанија со огромна покер соба и онлајн казино со широк спектар на игри од кои може да се одбере. Ова би требало да се смета како стандарна постапка, бидејќи онлајн светот станува навистина конкурентен и секој тежнее да привлече нови клиенти, како и тоа да ги задржи старите.

Bet365 е букмејкер кој ви нуди над 100,000 коефициенти со многу спортски настани на дневна база. Ако сте фан на бејзбол, крикет, бокс, фудбал или пак на трка со коњи, го најдовте вистинското место за да почнете со обложување. Букмејкерот ви дава многу опции на ставите влог на еден настан, или пак да комбинирате неколку за облог, поделба на поени, облог за полувреме, прашања/проблеми, и нивната мобилна апликација ја нуди можноста да гледате настани во живо додека се движите.

Плаќања

Опциите за депозит ги вклучуваат оние најпознатите кои се на пазарот: Кредитна картичка (Visa и MasterCard), чек, wire трансвер, Neteller, Fast Bank Трансвер, Skrill (Moneybookers), Entropay, Click2Pay, и Ukash.

Со оглед на тоа дека bet365 има клиенти од преку 200 земји, опциите за валути кои ги нудат се исто така импересивни: Австралиски Долари (AUD), Бугарски Лев (BGN), Бразилски Раис (BRL), Канадски Долари (CAD), Кинески Ренминби (RMB), Дански Кронер (DKK), Евра (EUR), Хонг Конг Долари (HKD), Унгарски Форинти (HUF), Јапонски Јен (JPY), Малејзиски Рингити (MYR), Мексикански Пезоси (MXN), Новозеландски Долари (NZD), Норвешки Кронер (NOK), Шведски Кронер (SEK), Сингапуски Долари (SGD), Јужноафрикански Ранд (ZAR), Швајцарски Франк (CHF), Тајвански Долари (TWD), Тајлански Бахт (THB), В.Б. Фунта (GBP), и Американски Долари (USD).

Сите депозити од картичка и дигитален паричник се моментални, не се наплаќаат трошоци за нивно користење. Сепак, можеби ќе треба да платите некои дополнителни трошоци зависно од вашата банка. Депозитите преку Wire трансверот се без трошоци, и се процесираат за 3-10 банкарски денови. Сите депозити со чек се исто така без трошоци, и имаат период на процесирање од 5-28 банкарски денови, но ова не треба да биде проблем при повлекување на пари ако го користите Skrill, еден од најдобрите и-паричници на пазарот; времето за повлекување пари е скратено на максимум од неколку часови, и 1-2 дена ако ако повлекувањето се прави преку кредитна картичка. Еден од недостатоците е ако ставите депозит со која било сума на пари и поради некоја причина сакате да ги повлечете истите без да претходно ставите влог, ќе ви наплатат 5%, и нивниот софтвер не поддржува Linux или Mac, што би можело да вознемири многу играчи.
Најавете се на bet365

Казино и Покер Соба

Bet365 е на трето место помеѓу покер страниците базирано на сообраќајот кој ги прави најголема не-американска покер соба. Онлајн казиното има над 80 instant-play игри без потреба од симнување на програма, одлика која многу се цени од новодојдените. Иако основата на страната и на покер собата е лесна на око, навигацијата од една секција на друга е многу спора, понекогаш дури треба да чекате или да притиснете неколку пати на саканиот таб ако вашата интернет конекција е спора.

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка е достапна преку live chat, бесплатен телефонски сервис (за корисници од В.Британија), и и-меил, bet365 ветува брз одговор и помош. Тоа не е целосно точно, според некои обложувачи кои се пожалиле за сметките кои им биле ограничени веднаш штом почнале да добиваат редовно, или пак им биле затворени без некое објаснување.
Регистрирајте се на bet365

Бонуси

Нудат високи бонуси при највување, исто така за обложување во живо, но треба да бидете внимателни, бидејќи некои играчи се жалеле на тоа дека не можат да пристапат на својата каса откако ќе го прифатиле бонусот; сепак ова може да е дупка во нивниот систем.

Резиме

Покрај сето тоа, bet365 е одличен букмејкер, бидејќи нуди повеќе од обични начини за обложување. Имаат посебна категорија, каде можете да се обложите на кој било настан што сакате, на пример: кој ќе победи на нашиот национален избор за Евровизија. Друга причина поради која треба да се придружите на bet365 би било тоа што имаат огромна sportsbook, со поголеми под-маркети и тие се секогаш прикажани помеѓу топ 5те преноси во живо на разни спортски настани.

Позитивни страни:

  • thumbs_up Многу опции за ставање влог на еден настан.
  • thumbs_up Депозитите се моментални, без трошоци.
  • thumbs_up Онлајн казиното не бара симнување на програма.
  • thumbs_up Богата понуда на бонуси.

Негативни страни:

  • thumbs_down Повлекувањето на пари без претходно да се стави никаков влог се наплаќа 5% од депозитот.
  • thumbs_down Навигацијата помеѓу табови е спора.
  • thumbs_down Можност за ограничувања на корисничката сметка еднаш штом почнете да добивате.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!