BOOKMAKERS

William Hill Преглед

Вовед

William Hill најаваWilliam Hill е во голема мера еден од најпочитуваните имиња во индустријата на спортското обложување. Од неговото основање во 1937, букмејкерот одржал чуство на традиција, обидувајќи се да се адаптира на константниот развој на светот на обложувањето, особено со подемот на онланј обложувањето. Во Јуни 2012 William Hill стана првиот Европски букмејкер награден со лиценца да отвори работилница во Невада, и со тоа да може да го финализира добивањето на Brandywine Bookmaking и да се прошири на Американскиот пазар.

William Hill нуди широк прифатлив спектар на спортски маркети: фудбал, тенис, хокеј на мраз, бокс, кошарка, снукер, и поспецифично за тој регион: коњски и трки со кучиња, со детални извештаи од секое место. Најголемите игри се презентирани со многу линии за обложување – секој стравствен обложувач тука ќе си го најде својот начин на обложување. Коефициентите може да бидат прикажани на традиционален фракционален формат, но страната дозволува да ги смените во децимални само со еден клик на глувчето.

Плаќања

William Hill нуди разни методи на ставање депозит и повлекување на пари. Прифаќа валути како Канадски долар, Евра, Британска Фунта, Американски Долар, Јен, Кронер, Сингапурски долар и Швајцарски франци. Депозитите во овие валути се без дополнителни трошоци, освен ако се направени преку банкарска мрежа или по пошта.

Депозитите можат да се направат преку неколку  и-паричници како што се Neteller, Skrill и PayPal и сите поголеми светски и Британски кредитни картички. Повлекувањето пари може да се направи на ист начин, само со различно времетраење. Повлекувањето пари преку дебитна картичка и банкарска мрежа се процесира до 5 работни денови, а преку пошта до 10 дена. Затоа е подобро да користите и-паричник, ако сакате вашата трансакција да биде извршена што е можно побрзо. Максималната добивка зависи од типот на спорт на кој се обложувате, на пример максимумот за трките со коњи е наместен на 1 милион Фунти, трките со кучиња на 100,000 Фунти, додека пак максимумот за депозит беше наместен на 1 Фунта.
Регистрирајте се на William Hill

Казино и Покер Соба

Компанијата не е само обложувачка легенда, исто така е и пионир на пазарот на казино игри. William Hill нуди над 150 казино игри, од mahjong до автомат игри и игри со карти, како и покер соба. Букмејкерот нуди месечно бонуси за лојалност до 20% од вашиот депозит. William Hill не привлекува многу луѓе кои ставаат високи облози за во покер собата, ниту се труди многу со промоциите.

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка  ви дава пристап за помош преку call центар (бесплатна услуга во В.Британија), и-меил (обично им се одговара за 45 минути) и помош во живо преку live chat. Една од најсилните точки која исто така им помага да ја зголемат нивната база, е секцијата About Us , која дава одличен вовед и на обложувачките услуги и за обложувачкиот свет генерално.
Регистрирајте се на William Hill

Бонуси

Откако ќе отворите корисничка сметка букмејкерот ви нуди разни бонуси; се што треба да направите е да внесете код за време на процесот на регистрација. Жителите на некои земји не можат да имаат бенефит од бонуси при најавување: Кина, Романија, Полска, Белорусија, Грузија, Словенија, Молдавија или Франција. Многу обложувачи одбираат букмејкер според бонусите и промоциите, и понекогаш прописите на нивната земја не даваат место за слобода на ова поле. William Hill им дозволува на обложувачите од тие земји да отворат кориснички сметки, но сепак да не примат бонуси.

Резиме

William Hill има многу предности како букмејкер, сигурноста и доверливоста се едни од нив, но има место за подобрување, особено на нивните понуди за не-Британскиот пазар. Нивната страна може да биде се прикаже на 24 јазици, и смирувачкиот сино/бел дизајн ја прави навигацијата пријатна и лесна.

Се на се, William Hill е добар букмејкер со широк спектар на спортски настани за обложување, висока присутност во покер собата и интересни казино игри со фантастични џекпотови. Заштитата на корисниците е исто така голем плус на оваа компанија, (високо-квалитетна SSL технологија). Ако барате букмејкер со традиција, регистрирајте се онлајн и искористете ги бесплатните влогови на William Hill.

Позитивни страни:

  • thumbs_upДепозити може да се извршат преку неколку и-паричници и големите на секаде прифатливи кредитни картички.
  • thumbs_up Големо присуство во покер собата.
  • thumbs_up Месечни бонуси за лојалност до 20% од вашиот депозит.
  • thumbs_upКорисничка помош во живо преку повеќе опции.

Негативни страни:

  • thumbs_down Недоволно понуди за облужување за не-Британскиот пазар.
  • thumbs_down Спор сигнал на страната од време на време.
  • thumbs_down Бонуси достапни само за кориснички сметки во Евра и Фунти.
  • thumbs_down Играчите кои добиваат ќе бидат многу брзо ограничени.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!